The Maharajah's Treasure Vault - Tam Çözüm

Aşağa gitmek

The Maharajah's Treasure Vault - Tam Çözüm

Mesaj  Admin Bir Perş. Ağus. 19, 2010 2:54 am

Oyun başladığında sarayın içindesiniz. Tepeye ulaşana kadar, duvarın kenarında bulunan taşlara tırmanın. Boşluktan atlayın. Sağdaki taşlardan ilerleyin, onunuze gelecek olarak duvara tırmanın, ilerlerken açılan boşluklardan atlayın, kapıdan içen girin. Heyecan yapmadan ilerleyin ve karşılaşacağınız düşmanı oldurun. Pek sorun olmaz çunku tek başına kendisi. Akrobatik hareketlerle öldürdükten sonra hemen sağdaki merdivenden tırmanın.Bu sefer ıkı kişiler, ama yine sız onları da oldurun.Kapıdan içen girip suyunuzu için,şifanızı alın. Dışarı çıkıp, aşağıya inin ve karşınıza çıkan dört kişiyi de oldurun. Kapıdan tekrar içeri girip koridorları geçin, dışarı çıkıp boşluklardan atlayarak merdivenden çıkın, içeri girip,devam edip, dışarı çıktığınızda göreceğiniz dört genci oldurun. Hemen karşıda duvarın çıkıntısından, köşesine doğru ilerleyin. yıne çıkıntıları takıp ederek açılmış deliğin içine girin. Oradakileri de öldürdükten sonra kolona tırmanın. sırayla kolanlardan atlayarak, ust kata ulaşın. Oradan içeriye girin ve oyununuzu saklayın ki, bir daha kaldığınız yerden başlayabılesınız.

Hemen boşluktan atlayın. Sonraki boşluktan atlarken, duvardayken "boşluk" tuşuna basın ki, oradanda karşıya atlayabilsin prensiniz. 3. boşluktan da atladıktan sonra, o arada bekleyin takı diğer cümleyi okuyana kadar. o aradan duvara zıplayın karşı tarafa çıkın. Yeşıl peştemalın arkasından geçin ve gozunuz aydın, aradığınız orada duruyor. Hemen sağdaki ıkı boşluğu aşıp, karşısındaki platformdan araya girin ve sola çıkın. Vıne güzel hareketlerle heyecan yapmadan ıkı boşluğu aşıp kapının onune gelin, içen girin ve ilerledikten sonra aşağıya inip, donen ıvır zıvırlara çarpmadan karşıya geçin. Buraya dikkat. yıne aynı şekilde sol duvardan atlayacaksınız ama sonlarına doğru yaklaşınca "boşluk" tuşuna basıp karşıya atlayın, ilkinde olarnayabılır deneyip, yapın. Sonra yine karşılıklı çıkıntılardan atlıya atlıya donen 2 ıvır zıvırın olduğu platforma gelin. Oradan da karşıya atlayıp, tabı çıkıntıyı kullanarak, kenara doğru yaklaşın. Aşağıya sarkın ve kenarlardan ilerlemeye devam edin. Burada bazı kenar kısımları yıkılacaktır. Ama unutmayın ki, ya aşağınızda yada yukarınızda sızı sağa doğru ilerletebilecek bir kenar vardır.(PoP atasözü) Sonra kolana atlayıp, sarılın. Kolonlardan teker teker ilerledikten sonra, sonuncusuna gelince aşağıya inin. Hemen bir basamak yukarı çıkıp heykelin önündeki ıkı sandığı kı rıp, ortasından yukarı doru çıkın, heykelin başına geldiğinizde, yukarı doğru çıkmak için karşılıklı duvarlardan sekerek gideceksiniz bunun içinde her sıçrayışta yeni bir sıçrayış için "boşluk" tuşuna basmalısınız. Heykelin tepesindeki kamanızı alın. Artık zamanı gen çevirebilirsiniz. Hemen karşıdaki kapıya girin ve yıkılan yerlere aldırmadan karşıya geçin, sola döndükten sonra bir suru donen ıvır zıvır sızı bekliyor olacak. Onlara çarpmadan karşıya geçin ve aşağıya inin. Oradakılere de dokunmadan geçin, işte babanız karşınızda. Olanları izleyin. Sonra çıkan adamları oldurun. Bunlar devamlı tekrardan doğuyorlar, o yüzden sız devamlı oldurun ve sonunda bitiyorlar ve oyununuzu saklamaya hak kazanıyorsunuz.


You Have Unleashed the Sands of Time (%5)

Farah'ın göründüğu kapının yanındaki delikten geçin ve yukarı çıkın. Evet, o esmer güzelin adı Farah. Yolunuzu taşlar kesince sağa donun. Merdivenden aşağıya ölmeden atlayın. Hemen aşağıdaki, en alçakta olan normalde barfiks çekmek yada bayrak asmak için kullanılan demire tutunun. sırayla demirlerden atlayarak yukarıdaki çıkıntıya kadar gıdın. Sonra platformlardan atlayarak kapının yanındaki demiri tutup, kapının olduğu balkona ulaşın, içen girin. Farah yine görünecek ve yine onunuzu taşlar kesecek. Sizde kapıdan devam edip, demirlerden bir bir atlayarak karşıya geçin. Sağa donup gördüğünüz kapıdan içen girin. Burada sağdaki duvardan demire tutunun ve onu takıp edenleri izleyerek ilerleyin. 3 tane ust üste olan demirlerden aşağıya inin ve gördüğünüz gençleri katledin. Sonra deliğin altındaki köşede ıkı demir var. Onlara duvardan sekerek tırmanacaksınız ve çıkıntıya tutunup deliğe gireceksiniz. Sonra sarı ışığın altına girip oyununuzu saklayın.


Had I Really Seen Her? (%7)

Duz ilerleyin, kapının ağzındaki kutuları kırıp geçin. Soldaki duvarın çıkıntısından zıplayıp, demire tutunun, sonrada karşıya, ust kata çıkın. Hemen orada göreceğiniz delikten aşağıya inin. Koridordan karanlığa doğru ilerleyin. Kopruyu geçip, mavi sudan için. Karşıya zıplayıp, oradan aşağıya doğru inin. Sonra boşluktan inip Farah'ı bulun. Yaratıkları oldurun. Koridordan sağa donun. Oradaki kapıdan içen girip, balkondaki boşluktan atlayıp, odanın diğer tarafına çıkın. Kolona tırmanıp, diğerlerine atlayın ve böylelikle balkon gibi olan çıkının üzerine kadar gelin. Çıkıntıdan, duvarı kullanarak diğer kolona sarılın ve aşağıya inin. Oradan en yakın olan kolona duvarı kullanarak atlayın. Sonraki kolana atlayıp zemine ulaşın. Köşeye en yakın kolonun yardımı ile taşların üzerine çıkın. Yine duvarı kullanıp zıplayın ve bir ust kata çıkın. Kolonlar ve duvar yardımıyla, balkon parçasın gibi duran yere ulaşın. Sonra çıkıntılar yardımı ile aşağıya inip öldürmeniz gerekenleri oldurun. Demirlen kullanıp bulunduğunuz yerin karşısına geçin. Oradan kolona atlayıp aşağıya inin. Herkesi oldurun. eğer oldurebıldıysenız, sarı ışığa gidip oyunu saklayın.

A Secret passage (%10)

Sarı ışığın sağındaki ve solundaki dolapları itin ve arkasındaki geçide girin. Aşağıya doğru gıdın ve boşluktan duvarı kullanıp atlayın. Düğmeye basın ve hemen kapıdan geçin. Kopru yıkılacak. Sağdaki duvardan koşun, hatta atlayın. Yeterli mesafeye gelince köprünün karşı tarafına geçin. Sandığı düğmenin üzerine itin ve kapıdan geçin. Girişin sağındaki kolu çekin. Hızlıca açılan köprüden ortadaki platforma atlayın. Ortadaki ıkı koldan birisi aşağı yukarı hareketi, diğeri kendi etrafında dönmeyi sağlıyor. Burası çok güzel bir bulmaca. 4 farklı sembol var. Bunlar dolunay, hilal, yarımay ve boş. Her birini doğru kombinasyonla yerlerinize oturtmanız lazım, ilk başladığınızda duvarda bir harita var. Bu haritaya bakarak kolaylıkla hangi sıra ve ne yapmanız gerektiğini anlıyorsunuz. Başlar başlamaz dolun ay sembolünün üzerine basın ve ilk adımı bitirmiş olun. Sonra zaten size oradaki adam doğru yapıp yapmadığınızı söylüyor. eğer sız haritaya bakıp doğru kombinasyonları bulursanız "o şimdi 1 oldu, 2 oldu..." gibi sayıyor. Sadece haritaya doğru bakın ve biraz duşunun. 4 tane kolu da yerine koyduktan sonra son bir ışınız kalıyor oda soldaki merdivenden çıkıp oradaki demire tutunun. sız tutunduğunuzda aşağıya iniyor ve güvenlik sistemi çalışır hale geliyor. Aşağıya inip adamları oldurun ve oyununuzu saklayın.

The Palaces Defense System (%12)

Koridoru takıp edin. Edin ayrıca yerdeki tuzakları geçerken yuruyun. Göreceğiniz kolu çekerek hızlıca ilerleyin. Boşluklardan atlayın ve kenarlardan sarkarak testerelerden kurtulup, doğru zamanda karşıya atlayın. Devam edip kapıdan geçin. Zorlu gençleri katledin. Karşı köşede oyunu kaydedin.

A Booby-Trapped Courtyard (%14)

Duvardaki beyaz ışıklı yere doğru koşup zıplayın. Ona bastığınızda merkezdeki yükselen taştan demire tutunun. Duvardan karşıya atlayın. Bıçaklar sızı kesmeden sarı işarete kadar ilerleyin. En son geldiğiniz yerde yukarıda bir merdiven göreceksiniz. Taşlara çıkıp duvardan koşup onun üzerine atlayın. Tırmandıktan sonra boşlukları geçip, tuzakların üzerindeki deliğe karşısındaki taştan atlayarak ulaşın. Aşağıya inip, koridoru karanlığa kadar takıp edin. Kopruyu geçip mavi sudan için. ilerideki demirlerden karşı köşeye kadar gelin. Testereler sızı kesmeden en köşeye kadar gıdın ve duvardan zıplayarak çıkıntısına tutunun. Oradan demir yardımıyla en ust kata çıkın. Testereler sızı kesmeden karşı taraftaki çıkıntıya gıdın. En uçta göreceğiniz sarı işarete basarak, hemen açılan kapıya girin. Kolu çektikten sonra, koridorun sonundaki beyaz işarete basın ve karşısında çıkacak olan duvardan yukarıdaki çıkıntıya atlayın. Bunları yaparken olabildiğince hızlı olun, lakın kapı kapanacak.Testereler sızı kesmeden karşıdan kapıya kadar ulaşın. Sonra karşınıza çıkacak guçlu orduyu yok edin. Oyunu saklayın.

Death of a Sand King (%17)

Farah�ı takıp edin. Boşluklardan atlayın ve düşmanların olduğu alana gelin orada hepsini oldurun ki, oyunu saklayabılesınız.

III Try and Find a Way in (%19)

Merdivenlerden yukarı doğru çıkın. Soldan takıp edin, kapıyı geçtikten sonra duvar yuruyuşu yaparak devam edin. Basabileceğiniz yerler yıkılacak ve sız aşağıdaki yeşil tenteye tutunacaksınız, sonra onları kullanarak devam edin. Demirlerden atlayıp en son tenteye gelince, geldiğiniz yöndeki çıkıntıya, oradan da balkona çıkın. Balkondaki manivela kolunu bir kez kendi etrafında dondurun sonra, aşağıda açılan kapılar geçerek, adamları oldurun. Sonra oyunu saklayın.

Climbing the Tower (%21)

Odanın ortasına yakın yerinde duran taşlara tırmanın ve üzerlerindeki demin tutun. Onlardan atlayarak en sonuncusuna kadar gelin. Şimdi üzerinizde sadece bir demir bulunuyor olmalı. Ona da duvardan destek alarak zıplayıp, tutunuz sonra peşi sıra gelecek demirler sızı hiç stres yapmadan, en tepeye ulaştıracak. Hemen görecek olduğunuz san işarete, testereler sızı kesmeden basın. Hiç durmadan devam edin ki, kapı kapanmadan yetişin. Kapıdan girin. Aşağıdan Farah'ı kurtarıp, tekrar yukarı çıkın, bırakın o ışını yapsın. Sonra onun açtığı kapıdan geçin, ilerleyin en son kapıdan sonra çok karışı bir ortam göreceksiniz. Orada duvardan yürüyerek atlayın, ama zamanlamanız o kadar iyi olsun ki, kapanmadan hemen platformun kenarına gelin. Sonra yine iyi bir zamanlama ile, duvardan zıplayıp yukarıdaki demire tutunun. o köprüleri açacak. Köprüden yukarıya çıkın ve göreceğiniz kolu çekin. Acele edip bınbır akrobasi ile kapıdan geçin. Sonra yine koridorlardan ilerleyip, Farah'ın olduğu yere gelin. Oradan kapana kısılrnayıp, karşıya geçip yukarıdaki demire tutunup, köprülerin uygun hale gelmesini sağlayın. sırayla aynı işlemleri yapıp, Farah1 la aynı platforma gelin. Aşağıya inip gençleri katledin. Sonra yerde ıkı tane beyaz işaret göreceksiniz. Bunlara basmanız gerek. Bunun için ıkı tane sandık kullanacaksınız. Ikısı de köşelerde. Birisi sandıkların arkasında, diğeri, diğer köşedeki sandıkların üstünde. Bunlara bastırdıktan sonra yukarı çıkın ve oyunu saklayın. Sonra yukarıdaki sarı işarete basarak açılan kapıdan geçin.

The Warehouse (%24)

Koridordan ilerleyin, boşluklardan atlayarak açık alana kadar gelin. Düşmanları oldurun ve oyunu saklayın.

The Sultans Zoo (%28)

Uzerı yeşillik olan tepeye çıkın oradan ağaca sarılın, tırmanın. Sonra diğer tepeden karşıda duran ağacın dalına atlayıp, kapının diğer tarafına geçin. Oradan kapıyı açın ki Farah gelsin. Kuşları oldurun ve kapıdan içen girip, sandığı kenara çekin. Farah oradan girip, kuş kafesinin kapısını açacak. Oradan içen girin ve demire tutunun sonra duvar yardımıyla, bir ust demire, oradan da ilk kata çıkın. Oradan yine diğer demire tutunabıleceğınız platforma atlayın. Oradan merdivenin olduğu kata kadar çıkın. Merdivenden çıkıp, ust kattaki duvardan koşup demire tutunun ve sonrada deliğin olduğu platforma atlayın. Delikten geçip ulaştığınız taş yerdeki, üzerinizde duran dala tutunup, manivela kolunu göreceğiniz yere atlayın. Onu bir kez çevirip açılacak kapıyı gorun ve üzerinde saklama noktası olan yere atlayın. Sonra oradan aşağıya inip, demirler yardımıyla kapının olduğu balkona gelin.

Atop a Birdcage (%28)

Hemen karşıdaki işarete basarak Farah1 in gelmesini sağlayın.Kapıdan içen girip ilerleyin. Karışınıza çıkacak böcekleri oldurun. Sonra odanın köşesine tırmanın ve oradan duvardan yuruyup yukarıdaki demire asılın ki kapı açılsın. Açılan yerdeki sandığı çekin ki Farah geçsin. Sonra o basınca kapı açılacak, ama onun için aşağıya inin ve oradan geçin. Ardınızdan hemen kapanacak. Varilleri kırın ve oradaki demin çekin. Sonra hızlı bir şekilde engellen aşarak kapıdan geçip Farah1 a ulaşın. Köprüden geçip oyunu saklayın.

Cliffs and Waterfalls (%33)

Farah1 in olduğu yere tekrar gıdın. Soldan duvardan atlayıp, ağaçlara tutunarak en yükseğe çıkın. Kuşlar saldıracak, sizde oldurun. Sonra yine ağaçları kullanarak şelalenin olduğu yere gelin. Orada bir suru kuş saldıracak, yine oldurun. Hemen köşeden tutunup köprünün olduğu yere gelin. Ve köprüden geçip manivela kolunu çevirin. Sonra ağaçtan ağaca atlayıp devam edin ve kapıya gelince içen girin. Koridoru takıp edin, bu arada böcekleri unutmayın. Karanlık ve sisli koridordan ilerleyin ve düşmanların hepsini oldurun sonra oyununuzu saklayın.

The Baths (%33)

Merdivenlerden çıkıp, yolu izleyin. Sarı işarete geldiğinizde ona basın ve kapı açılsın. Hemen kapının solundaki cismi çekin ve Farah oradan girsin. Sonra hızla kapıdan girip aşağıya inin. Sonra karşıdan demirlere zıplayıp, karşıya geçin. Duvardan bir sağ bir sol atlayarak yukarı çıkıp kapıdan geçin. Adamları oldurup oyunu saklayın.

There's Something Glotving Up There (%33)

Duvarın kenarındaki heykeli duvara doğru itin ki işarete bassın. Diğer taraftakıne de duvarda yürüyerek basın, kapı açılsın. Oradan içen girip, manivela kolunu çevirin, su aşağıya dökülsün. Sonra odanın köşesinden zıplayarak demirlerden atlaya atlaya, en sondaki demin çekin. Aynı olayları odanın diğer tarafında da yapın, ve tahta kapı tamamen açılsın. Kapının onunde duran kup şeklindeki taşı aşağıya atın. Sonra ilk geldiğiniz kapıdan geçerek koridorun obur ucundaki kapıdan girin. Attığınız taşı göreceksiniz. Taşı çekerek su akan yerden aşağıya atın ve merdivenin altına surukleyın sonra merdivene çıkıp, ust kata ulaşın. Ust katta boşluktan çıkıp, gireceğiniz yerde duvarı ve demirlen kullanarak, köşedeki kapıya ulaşın. Kapıdan geçip demirlen kullanarak karşıya geçin. Köşeden girin. Varilleri kırıp içen girin adamları oldurup oyunu saklayın.

Aboue The Baths (%33)

Merdivenlerden yukarıya çıkın. Göreceğiniz kitaplığı balkona doğru itin, onun tepesinden kolonlara atlayın ve ilerleyin. En son kolondan demire atlayıp yere inin. Ve boşluğu geçip kılıcınızı alın. Sonra gen donup kılıçla tahta kapıyı kırın ve aşağıya inin. ilerleyip mavi suyunuzu için. Merdivenlerden inip geniş odaya gelin. Heykellerin solundaki kapıyı kırın ve içen devam edin. Girdiğiniz yerdeki taşı ortaya çekin, Farah geçsin. Sonra sizde onun üzerinden demirlere atlayın. En son yere indiğinizde, soldaki platforma atlayın. Oradan çıkıntılara tutunun ve gidebildiğiniz kadar uca gıdın, sonra ıkı çıkıntı aşağıya inin ve yine en ucuna gıdın. Sağa ve sola duvarlardan atlayarak en üste çıkın oradan da platforma ulaşın. Üzerinde bulunduğunuz yerden aşağıya sarkıp bir alttaki çıkıntıya tutunun ve oradan karşıya atlayın. En son olarak Farah1 in olduğu yere gelin, içendeki kolu yarım çevirin ve kapı açılsın, içen girip böcekleri oldurun. En sonra taşı kenara çekin, Farah içen girsin. Volun ucunda görünecek ve size yol açacak. sız oradan gıdın ve ilerleyin. Orduyu öldürdükten sonra oyunu saklayın.

Day Break(%43)

Köşedeki duvardan kapıyı kırın ve ilerleyin. Sonrada sandıkları kırıp, sarı işarete basın. Açılan kapıdan geçin. Bir suru genç sızı bekliyor olacak. Onları oldurun ve oyunu saklayın.

A Soldiers Mess Hail (%46)

Merdivenden aşağıya inin ve taşların üzerine çıkın. Oradan demire tutunup en tepeye kadar çıkın. Sonra duvardaki çıkıntıyı kullanıp en yüksekteki demin tutup, balkona çıkın. Boşluktan atlayıp diğer balkona geçin. Oradan düğmeye basıp kapıdan içen girin. Kapıyı onunuze aldığınızda, sağ tarafa gıdın. Kırık kısımdan atlayıp ve demirlen kullanıp en tepeye çıkın. Burada bınbır çeşit alı cengiz oyununa dikkat edin ki olrneyesınız. işaretin üzerindeki demire tutunarak kapıyı açın. içen girip aşağıya doğru ilerleyin. Aşağıda, beyaz işaretin üzerindeki demin tutup, Farah'ın yanınıza gelmesini sağlayın. Merdivenlerden yukarı çıkıp kapının altından Farah'ın girip size kapıyı açmasına izin verin. Vukarıdakı kolu çekip köprünün açılmasını sağlayın. Aynen geldiğiniz alengirli yerlerden gen donup köprüden geçin. Orduyu oldurup oyunu saklayın.

The Dravvbridge (%46)

Şatonun solundaki kapıdan girin. Manivelayı çevirin ve kapı açılsın. Devam edip, taş ve merdivenden çıkıp yukarıdaki demirlere tutunup diğer taraftaki beyaz işaretin üzerindeki, demire tutunup çekin ki kopru donsun. Sonra Farah görevini yaptıktan sonra size bir daha "çek" diyecek. Sizde kırrnayıp çekin sonra, oda karşı taraftan çekip köprüye gelecek. Bir daha çekin, kopru yükselsin ve oda kopruyu açsın. Taşın üzerine çıkıp çıkıntıları kullanarak ilerleyin. En üstten köprüye atlayın. Köprüden boşluğa çıkın. Balkonun solundan ilerleyip, duvardan yürüyerek diğer balkona çıkın. Oradaki kolu çekin. Köprüden geçip, demirlerden atlayın, diğer balkon parçasının solundaki kolu da çekin ve Farah yanınıza gelsin o delikten girip kapıyı açsın. Kapıdan geçin hemen köprünün karşına koşun. Kuşlarla uğraşmayın zaten onlar oluyor kopru yıkılınca. Oyunu saklayın.

A Broken Bridge (%50)

Tahta yapıya tırmanın sonra oradan aşağıdaki çıkıntıya duşun, çıkıntıları takıp edip ıkı duvar arasına kadar gelin. Vere sağa sola atlayarak aşağıya inin. Acele ile sola doğru koşun sonra yukarıdaki demirden tutunup, yukarı çıkın. Diğer taraftan aşağıya inin. Sonra karşıya yine aynı şekilde kolondan zıplayıp, diğer kolondan karşıya geçin. Çıkıntıdan devam ederek yukarı balkona ulaşın, ince köprüden geçip içen girin. Hemen kapının sağındaki duvardan yürüyerek, demirlerden atlayın. En köşeye geldiğinizde oyunu saklayın.

III Meet You at the Baths (%52)

Bulunduğunuz yerden aşağıya inin ve ince duvar yollarından devam edin. Birbirlerinden atlayıp, ortada bulunana kadar gelin. Kuşlar size saldıracak, bu esnada yere düşebilirsiniz. o zaman, saklama noktasının olduğu köşeden tekrar yukarı çıkmanız gerekecek. Oradan arkanızdaki duvara atlayıp, saklama noktasından karşı köşesindeki balkona gelin. Oradaki demin çekin ve ortaya çıkacak merdivenden aşağıya inin. Açılan kapıdan geçin ve oradaki demin de çekin. Bazı böcekler dışarı çıkacak. Onları oldurup, onların geldiği yere girin. Oradaki kolu kendinize doğru çekin. Buyuk bir kapı açılacak ve yavaş yavaş kapanmaya başlayacak. Hala asıl geçmeniz gereken kapı açılmamış olacak. sız hemen geriye donup merdivenin olduğu yerdeki duvara koşun. Sağa atlayın. Tekrar sağa atlayın. Oradan geniş kapının olduğu yere atlayın. En yükseğe çıkın. Saklama noktasının olduğu yerde olacaksınız. Duvardan koşun. eğer yeten kadar hızlıysanız, kapı hala açık olacak ve sız tünelin olduğu bölgeye geçebileceksiniz. Tünelden devam edin. Karşınıza gelecek duvardan kapıyı, kılıcınızla kırın ve geçin, ilerleyip, tahta köprüden geçin. Sandıkları kırıp, arkasındaki çıkıntılardan devam edin. Çıkıntıların gidebileceğiniz en uç noktasına geldiğinizde, arkaya atlayın, oradan diğer tarafa atlayıp, böcekleri oldurun. Oradan taşa tırmanıp karşınıza gelecek yola devam edin. Çıkıntılardan, yine platforma ulaşın. Tahta köprüden geçip, kuşları oldurun. Sonra şelaleye gen donup, tahta köprüden geçin ve duvardan koşarak geleceğiniz yerde oyunu saklayın.

Waterfall (%55)

Tahta köprüden geçin ve taştan kapıyı kırın. Tahtalardan atlayarak, platforma kadar gelin. Oradan yine taş kapıyı kırıp, yeteneğinizi konuşturup, tahtalar yıkılmadan birinden diğerine atlayıp karşıdaki çıkıntıya çıkın. Kuşlara dikkat edin. Sonra oradan yine çıkıntıları takıp ederek. Devam edin. En uca ulaştığınızda, sarkıta zıplayın, yıkılmadan diğerine oradan tahta platforma varın. Vıne sarkıtları kullanarak, en sonunda çıkıntılara gelin. Sonra yine sarkıtlardan atlayarak, en sondaki balkona ulaşıp oyunu saklayın.

A Cavern of Ladders(%57)

Vıne aynı şey, sarkıtlardan sarkıtlara atlayarak en sondaki platforma kadar gelin. Buradan sonra hiçbir problem yok. Dikkat etmeniz gereken uç şey var: merdivenler, tahta platformlar, ve kuşlar. Onunuze gelen yoldan ilerleyin en sonraki tahtadan aşağıya uzanan en uzun merdiveni kullanarak, aşağı kapıya inin ve oradan girin. Buyuk yeşilimsi bir odaya gireceksiniz. Soldaki taşlardan yukarı çıkıp, lambanın ipine tutunun. Ve oradan diğer köşeye atlayıp oyunu saklayın.

An Underground Reservoir(%58)

Sakladığınız yerin hemen üstündeki çıkıntılara yükselin. Orada çıkıntıları izleyin ve aynı şeyi devem ettirerek ıkı kolon ilerleyin. Sonra uzerı hafif kırık olan kolondan yukarı çıkıp en uca varın. Metalden olan yere ipten zıplayın. Oradan en uca gidip, yolun yarınsında ipe atlayın. Bu ipten, biraz ilerisindeki ipe geçin. Bu atlayışta dikkatli olun, atladığınız yer önemli, yoksa diğer ıpı tutamazsınız. Duvardaki kapıya atlayın ve içen girin. Bir suru bıçak ve tuzağı geçi diğer tarafa ulaşın. Demin çekin, yarasaları oldurun ve içen girin. En son yerdeki kutuyu aşağıya atın. Sonra kum bulutunun bulunduğu bölmenin altına itin. Oradan yukarı çıkıp, çıkıntıları kafese doğru takıp edin. Kafesin üzerinden ince köprüye çıkın ve ipe atlayın, ipten, ipe atlayarak devam edin. En sondaki ipten kapıya girin. Tuzakları aşıp, yukarıdaki demirlerden bir ust platformdaki girişe ulaşın. Duvarı kırıp, sihirli sudan için. Sonra hemen gen donup geldiğiniz ipten yukarı çıkın. Size saldıran gençleri oldurup, oyunu saklayın.

Out of the Well (%62)

Kapıdan girin ve ilerleyin. Burası ciddi manada alengirli bir yer. ipe tutunup, önce beyaz düğmeye basın ve ipe tekrar atlayın. Aynı şekilde sarıya da basıp, hemen kapıdan geçin. Sonra sarı işaretin bulunduğu yerdeki kolu çekin. Beyaza basın. Burada çok hızlı olmalısınız.Tuzaklara dikkat edip karşıya geçin. Vukarı çıkıp kapıdan ilerleyin. Karşınıza çıkacak düşmanlara dersini verdikten sonra, oyununuzu saklayın.

The Sultans Harem(%65)

Perdeden geçip, duvarları kırarak ilerleyin. En uçta, yukarıdaki kolu çekin. Gen donun ve açılan kapıdan geçin. Soldan duvardan yuruyup, sona geldiğinizde karşıya atlayın. Duvarı kırıp, Farahun olduğu yere gelin. Ona savaşında yardım edin, herkes olunce oyun kendiliğinden saklanacak.

What Did You Cali Me? (%65)

Heykeli çekin ve Farah arkasından çıkacak deliğe girip size kapıyı açsın. Sonra kapıdan girip, kolu çevirin ve içen girin. Size bir ordu saldıracak. Onları öldürdükten sonra oyunu saklayın.

The Hail of Learning (%69)

Kütüphaneye ilk girdiğiniz yerdeki, geniş aynayı, kütüphaneye bakacak şekilde saat yönünde çevirin. Oradan yansıyan ışınlan takıp ederek aynaları da uygun şekilde çekin. Buradaki ip ucu, bir aynayı çekmeniz gereken yerin, tabanda koyu bir dokuya sahip olması. En son ışığın girdiği yen, kılıçla kırın. Aynayı çekip olanları seyredin. Işığın duştuğu noktadan heykele tırmanın, en yukarıdan duvara atlayın. Oradan devam edin ve demirlerden atlayarak kütüphanenin en ust katına gelin. Beyaz işarete basın. Bir raf hareket edecek. Raf ve duvarı kullanarak en tepeye çıkın. Duvardan yuruyup diğer çıkıntıya ulaşın. Merdivene çıkıp, en yukarıdaki tahta kolonlara gelin. Kuşları başınızdan def edip, karşıdaki beyaz bir kristal göreceksiniz. Duvardan koşup onun bulunduğu balkona çıkın. Kristalin arkasındaki duvarı kırıp, suyunuzu içiniz. Şimdi donen testereleri tekrar geçip odanın ortasına gıdın. Oradaki aynayı odanın en uzak duvarına doğru bir kez saat yönünde çevirin. Sağdan, ıkı aynanın olduğu balkona geçin. Aynaları ayarlayıp, ışıklan kristale düşecek şekle getirin. Olanları izleyin, Farah'ın olduğu yere gelin. Sonra en uzun açılmış olan köprünün ucundan ipe, oradan da kaşıya atlayıp, merdivenden çıkın ve kırılacak duvarları kırın. Oradaki demin çekin. Sonra bir kristal birde ayna bulacaksınız. Aynayı merdivenin olduğu yere kadar surukleyın. Sonra ilk size yardımı dokunun aynalara doğru yönelin. Oradaki ikinci aynayı çekip, yerine birinci aynayı koyun. Böylece, ışık, yeni bulduğunuz kristale doğru gelecek. Sonrada kapı açılacak. Kristalin olduğu yerden, duvara çıkıp aşağıya kapıya inin. içendeki kılıcı alıp, kolu çekin. Sonra açılan kapıdan geçin. Merdivenleri takıp edin ve canavarları oldurup oyunu saklayın.

Observatory (%71)

Farah merdiveni yükseltecek. sız karşıya atlayıp, demirlen kullanarak kristalin olduğu balkona kadar çıkın. Kolu uç kez saat yönünde çevirin. Sonra kenardaki demirden ortadaki sarkaca, oradan da karşıya atlayın. Kolu 3 kez saat yönünde çevirip, aynı sarkaçtan beyaz işarete basıp, hızlıca duvardan yuruyup demin tutun. Sonra asansörün bulunduğu platformdan aşağı inip, Farah'ın olduğu kapıdan girin. Tuzaklara dikkat ederek, kapıdan girin. Sonra işarete basıp kapıdan geçin. Kolu çekip, hızlıca, tuzaklara takılmadan kapıdan girin. Gençleri oldurup, oyunu saklayın.

Hail of Learning Courtyards (%75)

Merdivenden çıkıp, kırık olan duvarlardan yuruyun. Kuşları oldurup, ipe tutunun oradan demirlen kullanıp, balkona çıkın. Kuşları oldurup, duvardan yürüyerek, platforma çıkın, iplerden atlayıp karşı köşeye gıdın. Alt katta inip, kolu çevirin. Açılan kapıdan geçin. Koridoru takıp edip, tuzaklara yakalanmayın. Böcekleri oldurup, en sondaki balkona kadar gelin. Adamları oldurup saklayın.

On The Ramparts (%75)

Kapının olduğu taraftan ilerleyin. Demir tutunup, diğer tarafa tahtadan geçin. yıkılan taşlardan sonra yere düşeceksiniz. Merdivenden inin ve garip arena gibi yere gelin. Burası zor. Duvardan düğmelere basıp, açılan kopru kapanmadan bir diğerine gitmeniz lazım. Demirlen ve asansörleri de kullanıp en aşağıya inin. Adamları oldurup oyunu saklayın.

A Prisoner Seeking Escape (%79)

Sandıklan kırıp, san işaretin üzerine kafesi çekin. Sonra tuzakları aşıp, ıkı beyaz işaretin olduğu yere gelin. Ikısınıde çekip, açılan duvarlardan yukarı çıkın. Tahtada kuşları kovup, karşıya geçin. Vıne ıkı beyaz işrete basıp, duvarların arasından, demire tutunun. Sonra demir ve duvarları kullanıp kuyunun tepesine çıkın düşmanları oldurup oyunu saklayın.

At Last We're Here (%81)

Merdivenlerden yukarı çıkın. Düğmeye basıp acele ile açılan yerden karşıya geçin. Aynı şeyi diğer taraf içinde yapın. Diğer tarafta kutuyu merdivenlerin olduğu tarafa itin. Sonra sarı işaretin altına koyun. Kapıyı açıp, karşıya geçin kuşlar saldıracak, onları püskürtüp içen girin. Devam edip, suyunuzu için. Sonra yukarı çıkan platforma Farah'la birlikte binin, işte burada en buyuk savaş oluyor. Burada dikkat etmeniz gereken Farah'ın ölmemesi. En uca ulaştığınızda, yukarıdaki kolu çekin ve asansörle çıkın. Oyunu saklayın.

The Hourglass (%83)

Platformun kenarından en yükseğe, oradan da duvar yürüyüşleriyle kum saatinin üzerine atlayın. Sonra olacakları seyredin. Devamlı aşağıya inin ve havuzlu ortama gelin. Burası biraz saçma. Farah yıkanıyor ve size kopyalar veriyor. Kapılardan dolaşırken su sesi duyduğunuz kapıya girin. Bunu bir kaç kez tekrarladıktan sonra ust katta da devam edin ve olanları izleyin. Sonra silahsız uyanacaksınız. Gençlerden kaçın ve aynaların olduğu yere gelin. eğer bu bolümden zevk almak istiyorsanız bir sonraki satırları okumayın ve ayna problemini kendiniz çozun. Ama ben yine söyleyeyim aynaları koymanız gereken yer, tabandaki eskimiş izlerinden belli oluyor. Bunu yaptıktan sonra, kılıcı alın. Geldiğiniz yere donun ve adamları oldurun. Bu arada bana da teşekkür edin öyle guçlu bir kılıcı size verdiğim için. Oyunu saklayın.

TheTomb (%90)

Geldiğiniz aynalı odaya donun. Tahta kapıyı kırın. Duvardan yuruyup merdivenleri kullanarak en üste çıkın. Adamları oldurup oyunu saklayın.

Farah Come Back!(%90)

Unutmayın, kamanız olmadığı için zamanı gen alamazsınız. Platformun kenarından aşağıya duşun, ilerleyip tahtaya ulaşın. Oradan demin kullanıp yukarıya çıkın. Tahta kapıyı kırın, ilerleyip, suyunuzu için. Taşlara tırmanın. Çimenlik kaplı platforma kadar gelin. Hemen arkadaki tahtaya tutunup ilerleyin. Oradan diğer tarafa kadar ulaşın. Volda karşılaşacağınız yarasaları oldurun. En son noktada biraz zor olan duvardan duvara atlayışı yaparak en üste gelin. Adamları oldurup oyunu saklayın.


Climbing the Tower of Dawn (%93)

Duvarı kullanarak demire tutunun. Sonra en tepeden, çıkıntıları takıp ederek, kolona zıplayın. Diğer kolona zıplayıp, duvarı kullanarak en tepeye çıkın. Soldaki çıkıntıdan donun ve yarasalarla savaşın. Oradan ıkı duvarı kullanıp en tepeye ulaşın, yine yarsalar var. Devam edip demire doğru sarkın ve tutunun. Demirin En sağına gıdın. Duvardan zıplayıp, hemen üsteki tahtayı tutun. Varasaları oldurun. Kenardan devam edip atlayın, duvarları kullanarak yukarı çıkın, çıkıntılardan geçin. En sonunda gidecek bir yer olmayan kulenin kırık tepesine geleceksiniz. Dıştan sarkıp, kırılmış olan yerden, kulenin dışına doğru atlayın ve karşısındaki duvarı kullanarak aşağıya inin. Burada ölürseniz, kabus başlıyor çunku en baştan tekrar oynamalısınız. Bilgisayarınızı sınırlenıpte kırmayın. Açılan kapıdan geçin, merdivenlerden karşılıklı olarak çıkıp, en üstteki adamları oldurun. Oyunu saklayın.

The Setting Sun (%95)

Taşlardan yukarı çıkın. Demirlere tutunup, en sonuncuya kadar gelin, duvardaki açılacak deliğe zıplayın. Oradan arkadaki ince yola atlayın ve ilerleyin. En uçtan, kırık kuleye yuruyun. Onun iç tarafından karşıya atlayarak, duvarlardan sekerek, en ustune çıkın. Soldan devam edin. Volan takıp edin ve kuşları oldurun. Duvardan yuruyup en uçtan karşıya atlayıp, kolona tutunun. Oradan hemen arkasındaki kubbeye, atlayın. Sonra yukarı tırmanıp, karşıdaki demirlere atlayın. Demirden yukarıdaki platforma atlayın ve merdivenlerden yukarı çıkın, olacakları izleyip adamları oldurun, oyun otomatik olarak saklanacak.

Honor and Glory (%98)

Bu kadar olaydan sonra, hala vezirin sızı öldürme umudu var, hatta bunun için size 3 tane kopyasını yolluyor. Onları oldurun. Vezir balkona yıkılıyor. Oyunun sonra darbesini yapın, onu oldurun. Olanları izleyin.
Admin
Admin
Yönetici
Yönetici

Mesaj Sayısı : 169
Rep Gücü : 3000
Kayıt tarihi : 02/07/10
Nerden : Aydın

Kullanıcı profilini gör http://haberoyun.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz